30.11.2022

Policjanci zatrzymali 40 i 43-latka, którzy kradli rowery na terenie Zduńskiej Woli oraz Sieradza.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciele odzyskanych jednośladów, odbiorą swoją własność.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Dzięki wnikliwej pracy, zduńskowolscy kryminalni 28 listopada 2022 roku, na terenie Łodzi, zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież dwóch rowerów w Zduńskiej Woli. Policjanci, podczas czynności wykonywanych w jego miejscu zamieszkania, zabezpieczyli między innymi narzędzia służące do przecinania zabezpieczeń rowerów.

43-latek przyznał się do kradzieży dwóch rowerów – z ulicy Łaskiej oraz spod bloku na ulicy Szadkowskiej. Podczas przesłuchania przyznał, że nie robił tego sam, ale razem ze swoim kolegą. W związku z tym, funkcjonariusze pojechali do wskazanego 40-letniego mieszkańca Łodzi, który został zatrzymany i przyznał się do wielokrotnych kradzieży rowerów typu górskiego i szosowego. 40-latek był wcześniej notowany kryminalnie za podobne przestępstwa.

Podczas wykonywanych czynności, policjanci odzyskali 5 rowerów i zabezpieczyli narzędzia służące do przestępstw – nożyce do cięcia drutów i inne służące do przecinania zabezpieczeń. Obaj zatrzymani usłyszeli łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży na terenie Zduńskiej Woli i Sieradza jednośladów o łącznej wartości 13400 zł. Odzyskane rowery wrócą do właścicieli. Zgodnie z art. 278 kodeksu karnego, mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wielu z nas korzysta z jednośladów przez cały rok dojeżdżając do pracy, szkoły lub spędzając tak wolne chwile. Pamiętajmy, że rower źle zabezpieczony jest łatwym łupem dla złodzieja.

Aby ustrzec się przed kradzieżą roweru należy:

  • pozostawiając rower bez nadzoru „na chwilę” pod sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym za każdym razem stosować mocne i profesjonalne zabezpieczenie (kłódkę, łańcuch, zapięcie rowerowe);
  • przypinać rower zabezpieczeniem do nieruchomej części infrastruktury tj. najlepiej do barierki na rowery;
  • przypinając zabezpieczenie do barierki należy obejmując ramę i koło roweru lub zastosować dwa oddzielne zabezpieczania;
  • nie pozostawiać roweru na klatce schodowej lub niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia i stałego przytwierdzenia;
  • przechowując rower w piwnicy lub garażu pamiętaj o jak jego zamknięciu i również przypięciu zabezpieczenia z nieruchomym/stałym elementem piwnicy lub garażu;
  • jeżeli przechowujesz rower w domu, pamiętaj o zamykaniu drzwi wejściowych na klucz;
  • sfotografuj swój rower wraz z numerem ramy, zachowaj dokumenty potwierdzające zakup roweru.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok