Od poniedziałku rusza nabór do publicznych przedszkoli w Zduńskiej Woli dla dzieci, które wcześniej nie korzystały z tej formy edukacji. Rodzice mogą skorzystać z portalu rekrutacyjnego.

Obserwuj nas:

W poniedziałek, 26 lutego, rozpocznie się nabór do publicznych przedszkoli w Zduńskiej Woli na rok szkolny 2024/2025. Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mają czas do dopełnienia formalności do 8 marca 2024 roku do godziny 15:00. Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 już chodziły do jednego z publicznych przedszkoli, mieli czas do 19 lutego 2024 r. na złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Rekrutacja do przedszkoli prowadzona będzie przy wykorzystaniu elektronicznego systemu rekrutacyjnego. Rodzic zakładając konto, a następnie logując się do portalu rekrutacyjnego będzie mógł zapoznać się z ofertą wszystkich placówek znajdujących się na terenie miasta i wybrać tę, której oferta najbardziej mu odpowiada. Po zalogowaniu się i dokonaniu wyboru wystarczy tylko wydrukować dokumenty i dostarczyć je do wybranej placówki.

Nabór prowadzony będzie na stronie pod adresem: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/zdunskawola.

Według harmonogramu rekrutacji, weryfikacja wniosków rodziców zostanie zakończona do 13 marca, a podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym nastąpi 18 marca o godzinie 15:00.

Następnie rodzice będą mieli czas na pisemne oświadczenia o woli przyjęcia dziecka do przedszkola do 22 marca do godziny 12:00. Natomiast 25 marca o godzinie 15:00 zostanie podane do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Ewentualny nabór uzupełniający prowadzony będzie do 31 lipca.

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie miasta Zduńska Wola. W roku szkolnym 2024/2025 działać będzie osiem miejskich przedszkoli.

W zależności od zainteresowania rodziców możliwe jest utworzenie „zerówek” w  Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Spacerowej 90, Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. 1 Maja 27 oraz w  Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Złotej 67.

W miejskich przedszkolach jest obecnie 1115 miejsc dla najmłodszych, natomiast w zerówkach 75 miejsc.

Więcej informacji także na stronie:  https://portal.vulcan.net.pl/jst/zdunskawola/CMS/przedszkola_2016.aspx 

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: