Trwa budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Powiat pozyskał środki z budżetu centralnego.

Obserwuj nas:

Powiat buduje w pełni profesjonalną salę sportową z pełnowymiarowymi boiskami do piłki halowej, koszykówki, siatkówki czy tenisa ziemnego. W obiekcie zostanie wybudowana także siłownia, natryski i toalety. Budynek będzie połączony ze szkołą łącznikiem.

Niezwykle cennym dodatkiem jest również pracownia do taktyki wojskowej. Zapewnia ona młodzieży nie tylko możliwość rozwijania umiejętności związanych z taktyką, planowaniem i strategią, ale także promuje wartości takie jak dyscyplina, współpraca i odpowiedzialność. To unikalne połączenie sportu i edukacji.

Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Ekipa budowlana musi jeszcze położyć nową sportową nawierzchnie. Nowy obiekt zostanie oddany do dyspozycji uczniów w październiku.

Halę sportową na osiedlu Karsznice buduje firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop z Koziej Wsi. Łączny koszt budowy to 9,8 mln zł. Powiat na inwestycje pozyskał z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład 4,5 mln zł.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: