05.01.2023

To kolejne miejskie ulice, na których będzie nowy asfalt. Tak jak na ulicy Spółdzielczej, gdzie pojawił się ciężki sprzęt drogowy.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Drogowy maraton w Zduńskiej Woli. Kolejne miejskie gruntówki przechodzą solidny remont. Trwają prace na ulicy Sportowej i Maratońskiej. Drogowcy położą na nich nową nawierzchnię, wybudują zjazdy do posesji, wykonają odwodnienie i wybudują przepusty wodne pod ulicami.

W 2019 roku wspólnie z mieszkańcami opracowaliśmy plan utwardzania miejskich dróg. Pomimo
wysokiej inflacji i wysokich cen materiałów budowlanych konsekwentnie modernizujemy kolejne
miejskie ulice.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli

Remontowana przez powiat ulica Spółdzielcza i Stanisława Staszica stanowi ważny element układu komunikacyjnego naszego miasta. Dlatego urząd wspiera starostwo w ich modernizacji. Zduńskowolska firma Martom wymieni tu nawierzchnię, wybuduje nowe zjazdy do posesji, chodniki i drogi rowerowe. Zgodnie z podpisaną przez powiat umowę prace powinny zakończyć się do końca tego roku.

Przebudowę dwóch miejskich ulic wykonuje także firma Martom Mariusz Rubajczyk ze Zduńskiej
Woli. Remont ulicy Sportowej i Maratońskiej zakończy się w połowie roku. Ich łączny koszt to 3,4 mln
zł.

fot. UM Zduńska Wola

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok