Zduńskowolscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, zatrzymali 43-latka posiadającego papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 100 tysięcy złotych.

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli
i bądź z nimi na bieżąco przez kanał na WhatsApp!

19 maja 2023 roku po godzinie 9:00, funkcjonariusze z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Zduńskiej Woli pojechali pod adres na terenie jednej z gmin, aby zweryfikować uzyskane informacje o znajdujących się tam nielegalnych towarach.

Na miejscu zastali 43-letniego zduńskowolanina. Mężczyzna przechowywał papierosy bez polskich znaków akcyzy w kontenerze magazynowym. Policjanci zabezpieczyli ponad cztery tysiące sztuk paczek papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 100 tysięcy złotych.

Zduńskowolanin nie był wcześniej notowany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp