Podczas rutynowej kontroli spalania w jednej z kamienic uruchomił się alarm w mierniku wielogazowym, dzięki czemu udało się zapobiec tragedii.

Obserwuj nas:

Kontrola w trakcie której wykryto tlenek węgla w mieszkaniu odbyła się w środę przy ulicy Szadkowskiej. Była to rutynowa kontrola w trakcie której kontrolowano wszystkie mieszkania w danej kamienicy pod kątem spalania odpadów.

Zdziwiona lokatorka, poproszona przez strażników, pokazała czujkę czadu, którą posiada. Niestety okazało się, że baterie już dawno się rozładowały, więc czujka stanowiła bardziej element dekoracyjny niż funkcjonujące zabezpieczenie.

Mieszkanie zostało natychmiast przewietrzone i poziom czadu szybko spadł do zera. Po upewnieniu się, że jest już tam bezpiecznie, strażnicy kontynuowali swoje działania. Osoby znajdujące się w środku czuły się dobrze i nie potrzebowały pomocy medycznej.

Administratorzy TBS „Złotnicki” również podjęli działania – zlecili przegląd kominiarski oraz udostępnili nową czujkę czadu.

To już trzeci taki przypadek, kiedy będący na wyposażeniu Straży Miejskiej miernik wielogazowy wskazał tlenek węgla w mieszkaniu. W jednym z nich niezbędna była ewakuacja mieszkańców, wezwanie strażaków i karetki.

W tym roku ujawniono również sześć pożarów sadzy w kominie, gdzie niezbędne było wezwanie zastępów Państwowej Straży Pożarnej celem ugaszenia pożaru. W samym listopadzie Straż Miejska przeprowadziła ponad sto kontroli posesji pod kątem spalania odpadów.

Co nas miło zaskakuje, to społeczny odbiór naszych działań. Są one bardzo pozytywnie odbierane. Mieszkańcy naszego miasta mają naprawdę coraz większą świadomość, że to jakiej jakości powietrzem oddychamy jest sprawą nas wszystkich i służy wyłącznie naszemu zdrowiu.

Zbigniew Szulada, komendant Straży Miejskiej

Straż Miejska apeluje

Sprawdzajmy co jakiś czas, czy baterie w czujnikach dalej zapewniają ich prawidłowe działanie. Sprawdzajmy, czy nasze czujki działają – wystarczy wcisnąć przycisk „test”.

Czujka czadu to urządzenie, które absolutnie nie może znajdować się:
– w szafie,
– za telewizorem,
– w szufladzie,
– na piecyku,
– w komórce i na strychu

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: