Pierwszy weekend grudnia przywitał nas śniegiem, a strażacy mieli w związku z tym ręce pełne roboty. Wypadek, pożar i drzewo zagrażające linii energetycznej.

Obserwuj nas:

W powiecie doszło do kilku zdarzeń, na które musiały reagować służby mundurowe. Najintensywniejszy był sobotni poranek.

Pożar poddasza w budynku jednorodzinnym w miejscowości Tarnówka. Zgłoszenie strażacy dostali chwilę po godzinie ósmej.
Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli, trzy zastępy z OSP oraz dwa zastępy OSP będące poza systemem KSRG. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu pomieszczeń i ich sprawdzeniu czujnikami tlenku węgla. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.
Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

Z kolei w miejscowości Czechy w gminie Zduńska Wola, w godzinach dopołudniowych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy wiadukcie kolejowym w drodze na Izabelów. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z PSP w Zduńskiej Woli. Jedna osoba poszkodowana została zabrana karetką do szpitala.

Opady również zrobiły swoje – w miejscowości Jeziorko w gminie Zapolice drzewo pochyliło się na linię energetyczną. Sytuacja została opanowana przez strażaków z OSP Pstrokonie, zabezpieczone do czasu przyjazdu pogotowia zakładu energetycznego.

zdjęcia: PSP Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: