01.02.2023

Nocne wichury spowodowały sporo zamieszania i odcięły prąd w regionie znacznej ilości mieszkańców. Strażacy użyczyli sprzętu, żeby ratować zdrowie i życie.

źródło: PSP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

W nocy z wtorku na środę pogoda nas nie oszczędzała. Wiatr, razem z towarzyszącymi opadami spowodował przerwy w dostawie prądu u mieszkańców regionu.

Mniej więcej od północy, do PGE zaczęły napływać zgłoszenia o brakach energii elektrycznej z całego powiatu. Na ten moment większość zgłoszeń została już rozwiązana, natomiast jeśli nadal brakuje u Was energii elektrycznej, przeczytajcie jak zgłosić awarię (nawet kiedy infolinia będzie zajęta).

Mimo, że strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nie wyjeżdżali w teren do powalonych drzew, udało im się uratować ludzkie życie i zdrowie.

W związku z brakiem prądu w nocy, mieliśmy jedno zdarzenie – użyczenie agregatu prądotwórczego osobie podłączonej do koncentratora tlenu.

kpt Łukasz Aleksandrowicz

Strażacy dostali zgłoszenie z prośbą o pomoc przed trzecią nad ranem i dostarczyli agregat prądotwórczy do mieszkańców posesji przy Mikołaja Reja.

Mimo tego, noc minęła względnie spokojnie. Pomijając chwilowe przerwy w dostawie prądu, tym razem obyło się bez większych incydentów w powiecie. W środę jedynie strażacy z OSP Choszczewo wyjechali do jednego powalonego na drogę drzewa w miejscowości Kornaty w gminie Szadek.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok