08.12.2021

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Świąteczne kiermasze w Zduńskiej Woli i okolicy – gdzie, co i kiedy. Oficjalne zaproszenia Starostwa Powiatowego. Nie masz pomysłu na prezent, szukasz inspiracji na świąteczne ozdoby? Koniecznie sprawdź te wydarzenia w regionie.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli zaprasza w dniach 7, 8 i 9 grudnia 2021 r. na świąteczną wyprzedaż ceramiki. Będzie można zakupić ceramiczne prace uczniów i absolwentów PLSP! (od mojazdunskawola.pl: przepraszam za spóźnienie!)

Ratusz Zduńska Wola zaprasza w sobotę, 11 grudnia, od 12:30 do 18:30 na targi rękodzieła ,,Lokalsi Handmade”, które będą wspaniałą okazją do zakupu wyjątkowych, niepowtarzalnych ręcznie tworzonych wyrobów. Będzie z czego wybierać! Do udziału w tegorocznych targach zgłosiło się blisko trzydziestu wystawców z regionu.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zaprasza na Wystawę Bożonarodzeniową od 15 do 18 grudnia oraz chwilę przed świętami – 22 grudnia w godzinach 9:00-15:00. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Szadek zaoferują odwiedzającym pyszne, tradycyjne potrawy i smakołyki, a także oryginalne ozdoby świąteczne.