Okres świąteczny był dla zduńskowolskich policjantów dość pracowity. Komenda policji podsumowała ostatnie dni.

Obserwuj nas:

W okresie od 22 do 26 grudnia 2023 roku policjanci z Zduńskiej Woli reagowali na niemal dziewięćdziesiąt sytuacji – w tym dziewięć kolizji i jeden wypadek drogowy.

Najpoważniejszy incydent miał miejsce 22 grudnia przed 7:00 na ulicy Juliusza, gdzie 47-letnia kierująca samochodem marki Opel potrąciła 41-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami, a kierująca była trzeźwa.

Dodatkowo, policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który 26 grudnia na ulicy Getta Żydowskiego kierował Audi mając 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. W świątecznym okresie zatrzymano także dwie osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności.

Należy wspomnieć również sytuację związaną z zaginięciem 79-letniej kobiety cierpiącej na Alzheimera. Po powrocie z pasterki, zaginięcie zgłosiła córka zaginionej. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. W czasie poszukiwań, pod adres zamieszkania kobiet, podjechał 37-letni zduńskowolanin, który przywiózł zmarzniętą seniorkę. Razem z żoną zauważył wystraszoną, ubraną w piżamę i ewidentnie zagubioną panią. Porozmawiał z nią i przyprowadził do jej domu, gdzie czekała zatroskana córka. Dzięki jego interwencji kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: