Młodzi ludzie wzięli udział w wyjątkowej grze miejskiej ,,Droga ku miłości”. Poszukiwali listu Odyseusza do ukochanej Penelopy.

Obserwuj nas:

Sześćdziesięciu sześciu uczestników ze zduńskowolskich szkół ponadpodstawowych, dwudziestu jeden wolontariuszy, dwanaście zespołów 6-osobowych.

Zaangażowani i chętni do działania młodzi ludzie wzięli udział w wyjątkowej grze miejskiej ,,Droga ku miłości”. Uczestnicy poruszali się grupami po Zduńskiej Woli w celu odnalezienia całego listu Odyseusza do ukochanej Penelopy.
Wcielali się w prawdziwych podróżników i przemierzali trasę tułaczki mitologicznego wodza. Na punktach podczas zabawy musieli stawić czoła zadaniom z zakresu wiedzy mitologicznej, wykorzystując zasady i reguły gry RPG. Na swojej drodze spotkali m.in.: Kalipso, Scyllę, Charybdę i Czarnoksiężnika.

Wspólnie bawili się uczniowie i nauczyciele z I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli.

Zwyciężyły drużyny: FAMA, HEKATE i ATENA.

MDK dziękuje tym samym swoim praktykantom: Milenie, Natalii i Fabianowi oraz wolontariuszom. Wyróżnia przy tym dwie uczennice I LO – Wiktorię Czerniewicz i Julię Nawrot, które sprawiły, że pomysł na grę miejską przeszedł cały proces realizacji.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: