Pomost na Kępinie ma już gotowy projekt. Dokumentacja została przygotowana przez wykonawcę wybranego w przetargu, a inwestycja uzyskała także pozwolenie na budowę.

Obserwuj nas:

Budowa pomostu wraz z platformą pływająca na Kępinie w Zduńskiej Woli to kolejne przedsięwzięcie miasta, jakie ma służyć mieszkańcom, szukającym wypoczynku. Do dyspozycji zduńskowolan będzie kolejne urządzenie, od dawna oczekiwane i uzupełniające ofertę aktywnego wypoczynku.

Pomost na Kępinie będzie mógł służyć spacerowiczom, ale także będzie miejscem do zacumowani kajaka czy żaglówki, albo rowerów wodnych.

Obiekt  zostanie wybudowany w 2024 roku od strony ulicy Zduńskiej, niedaleko głównej alejki prowadzącej nad Kępinę.  Pomost będzie miał 25 metrów długości i 3 metry szerokości.  Będzie  to  pomost stały, posadowiony na palach żelbetowych, a nawierzchnię przewidziano z desek kompozytowych.

Wykonawca wybrany został w przetargu w grudniu 2021 roku. Firma, która zaprojektowała obiekt to Pomost ISO 2011 ze Sławy. Kwota za jaką wykonuje zamówienie to 28 700 zł. Oprócz przygotowania dokumentacji jej obowiązkiem było  zgłoszenie budowy obiektu budowlanego oraz  zgłoszenie wodnoprawne.

Na czas budowy pomostu nad Kępiną zostanie wybudowana specjalna droga dojazdowa o długości 72 metrów. To będzie droga tymczasowa, by mogły poruszać się nią samochody ciężarowe dowożące materiały.

Pomysł na zagospodarowanie Kępiny

W zagospodarowanie Kępiny samorząd inwestuje już od 2018 roku. Dotychczas wydano na ten cel około 7 mln zł. Prace prowadzone są w kolejnych latach etapami. Między innymi w ramach wydatków na zagospodarowanie Kępiny wybudowano dookoła ścieżkę rowerową oraz pieszą. Powstała mała architektura, czyli altanki oraz miejsca do grillowania i spotkań przy ognisku.

W 2020 roku pojawiło się oświetlenie, a następnie także kamery monitoringu. W 2021 roku powstał plac zabaw od strony ul. Paprockiej, wybudowano ścieżkę edukacyjną, siłownię plenerową oraz strefę wypoczynkową ze stołem do gry w szachy. W 2022 roku przy placu zabaw stanęła publiczna toaleta. Jest także już nowy parking przy ul. Głównej.

W kolejnych etapach miasto planuje jeszcze budowę pomostu dla rowerków wodnych i kajaków oraz remont zaniedbanego parkingu i przebudowę pętli autobusowej przy ul. Paprockiej.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: