Ferie to czas upragnionego wypoczynku zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. W miejskiej bibliotece w ferie dobrze bawili się wszyscy.

Obserwuj nas:

Dzieci, które zdecydowały się w tym czasie odwiedzi Stację Pokolenie podczas spotkań „Bajkowa Strefa Malucha” miały okazję obejrzeć japoński teatrzyk Kamishibai, zrobić maski karnawałowe, a przede wszystkim wysłuchać podanych w różnorodnej formie bajek. Naszym celem było, poprzez głośne czytanie, poszerzyć ich zainteresowania, rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć wiedzę i wrażliwość.

Nieco starsze dzieci licznie zjawiły się za to na warsztatach plastycznych. Na początku każdych zajęć wysłuchały krótkiego wykładu o artyście, któremu poświęcone były dane warsztaty oraz nurtu w malarstwie, który reprezentował. Tym sposobem przybliżyliśmy dzieciom postacie Klimta, Picassa i Magritte`a. Następnie wyczarowane zostały zaskakująco ciekawe i barwne prace.

Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również spotkania na których graliśmy w gry planszowe i interaktywne. Dobrej zabawie i integracji między uczestnikami, sprzyjały animacje z chustą Klanza oraz stały punkt w naszej bibliotece – kalambury z literatury. Tym sposobem w formię zabawy sprawdziliśmy wiedzę dzieci z zakresu bajek i książek. Uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i świetną zabawę.

zdjęcia: MBP Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: