11 lutego, przed godziną 22:00 na drodze S8, przy MOP Paprotnia, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Obserwuj nas:

W niedzielny wieczór, o godzinie 21:35 służby otrzymały wezwanie do wypadku na 186km trasy S8, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Na miejscu działały zastępy z straży pożarnej z PSP w Zduńskiej Woli, OSP Zapolice, OSP Paprotnia oraz OSP Marzenin. Łącznie w akcji trwającej niemal do północy brało udział dwudziestu strażaków.

Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do kierowcy zakleszczonego w pojeździe.

Z ustaleń policji wynika, że 34-letni cudzoziemiec, włączając się do ruchu zespołem pojazdów marki DAF z MOP Paprotnia na trasę S8, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tą trasą pojazdowi marki IVECO, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Poszkodowany 27-letni kierowca ciężarówki Poczty Polskiej z powiatu wieluńskiego, po resuscytacji prowadzonej przez medyków i strażaków, został przetransportowany do szpitala w Pabianicach, a następnie do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł.

Kierowca z drugiego pojazdu wyszedł z samochodu o własnych siłach i po przebadaniu przez medyków pozostał na miejscu zdarzenia.

Trasa S8 była zablokowana w Paprotni w kierunku Łodzi, policja kierowała na objazdy przez miasto.

zdjęcia: PSP Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: