Koncert ,,Pieśń nad Pieśniami”, to jedno z wydarzeń, jakie odbędzie się w ramach XXVII Dni Św. Maksymiliana w zduńskowolskim ratuszu.

Obserwuj nas:

MDK Ratusz zaprasza na sześćdziesiąt minut wspólnego poszukiwania piękna i opowieści o miłości. Uczestników połączy jeden cel – fala dźwięków przepływająca przez całą Polskę, by obudzić to, co uśpione i zachwycić tym, co prawdziwe i doskonałe!

Koncert ,,Pieśń nad Pieśniami”, to jedno z wydarzeń, jakie odbędzie się w ramach XXVII Dni Św. Maksymiliana.

O Pieśni nad Pieśniami
Najwspanialsza! Ponadczasowa! Wielowymiarowa! Taka jest Pieśń nad Pieśniami, autorstwa biblijnego króla Salomona. Przez wieki, nikt nie podważył jej piękna, a komentatorzy prześcigają się w odkrywaniu nowych znaczeń, symboli i powiązań. Trochę ją zapomnieliśmy, zagłuszyliśmy, wyparliśmy ze świadomości.
Jej piękno przytłumiliśmy, jednak ono odżywa, tu i teraz!

O kompozycji
Kompozycja muzyczna autorstwa Agnieszki Fiuk, to pierwszy w Polsce taki projekt muzyczny, gdzie na pierwszy plan wysuwa się wierność biblijnemu tekstowi. Muzyka ma pomóc w jego poznaniu i zachwyceniu się nim. Cała Księga zawarta jest w 22 utworach pełnych emocji i zaangażowania bohaterów.

„Trio EUFONIA”:

Agnieszka Fiuk – głos Oblubienicy, fortepian, słowo narracji,wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, organizatorka koncertów i warsztatów muzyczno-biblijnych. Tworzy i wykonuje utwory poetyckie z towarzyszeniem fortepianu, rozmiłowana w tradycyjnej muzyce sakralnej. W 2019 r została nagrodzona Grand Prix „Cantus Mater” za wkład w krzewienie muzyki sakralnej.
Nagrała dwie płyty:
„Ocalona” (Psalmy) oraz „Pieśń nad Pieśniami”. Autorka wielu kompozycji do słów Księgi Mądrości, Izajasza, Psalmów, jak również internetowego kursu ,,Czytaj Biblię Słowem i Muzyką” na temat i z kompozycjami do Księgi Mądrości. W 2022 r. ruszył kolejny projekt muzyczny ,,BA(ła)GA(n)Ż dedykowany kobietom w wieku średnim. Od 2021 r. prezeska Fundacji „Eufonia”, której misją jest zapraszanie ludzi do dostrzegania i współtworzenia piękna. W ciągu jednego, prężnie działająca roku Fundacja, zorganizowała 6 koncertów.

Marcin Kupczyk – głos Oblubieńca, niegdyś twórca i wokalista zespołu YellowPot. Dzisiaj prężnie działający wokalista Diakoni muzycznej we wspólnocie Nowa Ewangelizacja rozmiłowany w modlitwie uwielbienia. Od 5 lat wokalista w projekcie Pieśń nad Pieśniami.

Marta Madejska – głos córek Jerozolimskich, wokalistka pasjonująca się w śpiewaniu muzyki chrześcijańskiej. W 2021 r. wydała, debiutancką płytę „Po Twoich śladach”, z autorskimi utworami, której single zdobywają pierwsze miejsca list przebojów w rozgłośniach radiowych. Finalistka jednego z największych Festiwali muzyki chrześcijańskiej “Chrześcijańskie granie” organizowanego od 11 lat. Jest również wokalistką częstochowskiego zespołu „77FM”, który muzycznie współtworzy wieczory uwielbienia.

Na wydarzenie MDK zaprasza wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem ,,Civitas Christiana” Oddział w Zduńskiej Woli.

Koncert Zespołu EUFONIA ,,Pieśń nad Pieśniami” odbędzie się 14 października o godz. 17:00 w sali kameralnej MDK Ratusz.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Ratusza.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: