16.08.2022

Policja podsumowuje: podczas minionego weekendu zdarzyły się kolizje, nietrzeźwy kierujący i wtargnięcie pieszego pod jadący samochód.

Doszło też do śmiertelnego wypadku. To nienajlepszy bilans długiego sierpniowego weekendu. Policja prosi o kontakt świadków wypadku.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Za nami długi weekend, podczas którego zduńskowolscy policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób. Niestety, mimo policyjnych apeli o rozwagę, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

14 sierpnia, policjanci zatrzymali do kontroli 24-letniego zduńskowolanina. Jadąc mercedesem przez Zduńską Wolę, miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Ponadto posiadał przy sobie środki odurzające: 7,41 grama metaamfetaminy oraz 0,33 grama marihuany. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Opinia biegłego wskaże, czy był on pod wpływem narkotyków. 24-latek usłyszał zarzuty za jazdę „na podwójnym gazie” oraz za posiadanie narkotyków.

Zduńskowolscy policjanci 15 sierpnia kontrolowali prędkość jazdy kierowców w miejscowości Kotlinki. Zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Toyota Avensis, która jechała w terenie zabudowanym 116 km/h. 35-letnia sieradzanka została ukarana mandatem w kwocie 2000 zł i ma zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Tego samego dnia w miejscowości Ogrodzisko, nietrzeźwy pieszy, który miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu, wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód marki Renault Megane. Został lekko ranny w głowę. Po badaniach w szpitalu wyszedł do domu. Wobec pieszego skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Kierująca samochodem była trzeźwa.

Oprócz tych zdarzeń, które wskazują na brak rozwagi i brak wyobraźni zarówno wśród kierujących jak i pieszych, miało też miejsce to najbardziej tragiczne w skutkach.

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 roku o godzinie 9:00 na drodze ekspresowej S-8 w pobliżu Zduńskiej Woli doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letni warszawianin kierujący samochodem marki Alfa Romeo, z nieznanych przyczyn uderzył w tył jadącego przed nim samochodu marki Smart, którym kierowała 28-letnia warszawianka. Na skutek uderzenia smart kilkukrotnie koziołkował. Pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Sprawca wypadku był trzeźwy, został zatrzymany do czynności procesowych. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. Przez kilka godzin droga S-8 nie była przejezdna. Wyznaczono objazdy. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci ze zduńskowolskiej komendy powiatowej.

Policja prosi o kontakt świadków zdarzenia

O kontakt proszone są wszystkie osoby, które  15 sierpnia 2022 roku, około godziny 9:00, na trasie S8, w kierunku Łodzi, widziały wypadek samochodowy z udziałem pojazdów marki Smart koloru czarnego oraz Alfa Romeo koloru niebieskiego. Wypadek miał miejsce na 183 kilometrze, na wysokości miejscowości Poręby. Zginęła w nim 28-latka, kierująca samochodem marki Smart.

Jak przekazuje sierż. szt. Katarzyna Biniaszczyk:

Zwracamy się do tych z Państwa, którzy widzieli wypadek, a także tych, którzy o godzinie 9:00, jechali w kierunku Łodzi na trasie między węzłami Zduńska Wola Zachód, a Zduńska Wola Wschód. Państwa informacje mogą pomóc w ustaleniu przebiegu wypadku. Apelujemy w szczególności do kierowców, którzy posiadają w swoich pojazdach videorejestratory. Sprawę tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Wszyscy świadkowie w tej sprawie proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli ul. Spacerowa 27 lub pod całodobowym numerem telefonu: 47 845 32 11, 47 845 32 03. Można dzwonić również pod numery 47 845 32 35, 47 845 32 36 w dni robocze godzinach 7:30-15:30.