25.01.2023

Urząd Miasta kontynuuje lifting centrum. Miasto remontuje drogę przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz działkę przy Placu Wolności 22. Jak przebiegają prace?   

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Remont drogi wewnętrznej biegnącej przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 11 dobiega do końca.

Drogowcy zamontowali nowe krawężniki i wykładają nawierzchnię z kostki betonowej. Po zakończeniu remontu mieszkańcy kamienicy przy Placu Wolności 22 wyremontowaną drogą będą mogli dojechać do domu. Prace zakończą się w połowie przyszłego miesiąca.

Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli

Wraz z przebudową drogi, która prowadzi do popularnego niegdyś Domu Handlowego miasto zmodernizuje parcelę  przy Placu Wolności 22. Zlikwidowane zostały już nieużywane komórki i garaże, które przylegały do wyremontowanej kamienicy. Działka zostanie utwardzona oraz wytyczone zostaną nowe miejsca postojowe dla samochodów. Całości dopełnią nasadzenia roślin i krzewów.

Przebudowa tej części Placu Wolności zakończy się w pierwszej połowie tego roku.

To nie pierwsze miejskie zmiany w ścisłym centrum

Miasto konsekwentnie tworzy miejsca pełne zieleni. W ubiegłym roku zakończyła się gruntowna przebudowa Pasażu Powstańców Śląskich. Teraz jest to zielona oaza w samym centrum miasta. Można spotkać się tu ze znajomymi czy odpocząć od miejskiego zgiełku. W centralnym punkcie nowego zieleńca pojawiła się fontanna. Skwer nosi imię Pawła Królikowskiego, znanego aktora filmowego i teatralnego, który urodził się w Zduńskiej Woli.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok