25.01.2023

Urząd Miasta kontynuuje lifting centrum. Miasto remontuje drogę przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz działkę przy Placu Wolności 22. Jak przebiegają prace?   

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Remont drogi wewnętrznej biegnącej przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 11 dobiega do końca.

Drogowcy zamontowali nowe krawężniki i wykładają nawierzchnię z kostki betonowej. Po zakończeniu remontu mieszkańcy kamienicy przy Placu Wolności 22 wyremontowaną drogą będą mogli dojechać do domu. Prace zakończą się w połowie przyszłego miesiąca.

Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli

Wraz z przebudową drogi, która prowadzi do popularnego niegdyś Domu Handlowego miasto zmodernizuje parcelę  przy Placu Wolności 22. Zlikwidowane zostały już nieużywane komórki i garaże, które przylegały do wyremontowanej kamienicy. Działka zostanie utwardzona oraz wytyczone zostaną nowe miejsca postojowe dla samochodów. Całości dopełnią nasadzenia roślin i krzewów.

Przebudowa tej części Placu Wolności zakończy się w pierwszej połowie tego roku.

To nie pierwsze miejskie zmiany w ścisłym centrum

Miasto konsekwentnie tworzy miejsca pełne zieleni. W ubiegłym roku zakończyła się gruntowna przebudowa Pasażu Powstańców Śląskich. Teraz jest to zielona oaza w samym centrum miasta. Można spotkać się tu ze znajomymi czy odpocząć od miejskiego zgiełku. W centralnym punkcie nowego zieleńca pojawiła się fontanna. Skwer nosi imię Pawła Królikowskiego, znanego aktora filmowego i teatralnego, który urodził się w Zduńskiej Woli.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok