14.09.2022

Kamienice przy ulicy Sieradzkiej przechodzą solidny remont. Budynki są ocieplone i podłączone do miejskich sieci cieplnych. Na złom trafiły też kolejne kopciuchy. 

Budynki przy ulicy Sieradzkiej 26,28,30,32 i 32A zmieniają się nie tylko z zewnątrz

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Trwa duży remont kompleksu kamienic znajdujących się naprzeciwko Liceum Plastycznego. Mieszkańcy pięciu budynków nie muszą już dźwigać z piwnic węgla do mieszkań. Zostały one podłączone do miejskiego ogrzewania.

To wygoda dla lokatorów i przede wszystkim czyste powietrze dla wszystkich mieszkańców. Dzięki remontowi sześćdziesiąt jeden trujących pieców trafiło na złom. Nasz główny cel poprawa jakości powietrza i poprawa stanu miejskich zasobów. Dlatego aktywnie remontujemy kamienice i przygotowujemy dokumentacje na kolejne budynki.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.  

Wraz z wymianą starego źródła ogrzewania kamienice są docieplane. Wymienione zostały stare, nieszczelne okna i drzwi. Fronty kamienic powrócą do swojego pierwotnego wyglądu, a balkony wraz z balustradami poddawane są renowacji.

Nie odnawiamy tylko elewacji budynków, ale także zmieniamy otoczenie wokół nich. Utwardzane są podwórka, likwidowane stare nieużytki, nasadzona będzie nowa zieleń.  

Paweł Szewczyk

Miasto na termomodernizację kamienic przy ul. Sieradzkiej 26,28,30,32 i 32A pozyskało 2,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to już blisko 5 mln zł.