14.09.2022

Kamienice przy ulicy Sieradzkiej przechodzą solidny remont. Budynki są ocieplone i podłączone do miejskich sieci cieplnych. Na złom trafiły też kolejne kopciuchy. 

Budynki przy ulicy Sieradzkiej 26,28,30,32 i 32A zmieniają się nie tylko z zewnątrz

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Trwa duży remont kompleksu kamienic znajdujących się naprzeciwko Liceum Plastycznego. Mieszkańcy pięciu budynków nie muszą już dźwigać z piwnic węgla do mieszkań. Zostały one podłączone do miejskiego ogrzewania.

To wygoda dla lokatorów i przede wszystkim czyste powietrze dla wszystkich mieszkańców. Dzięki remontowi sześćdziesiąt jeden trujących pieców trafiło na złom. Nasz główny cel poprawa jakości powietrza i poprawa stanu miejskich zasobów. Dlatego aktywnie remontujemy kamienice i przygotowujemy dokumentacje na kolejne budynki.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.  

Wraz z wymianą starego źródła ogrzewania kamienice są docieplane. Wymienione zostały stare, nieszczelne okna i drzwi. Fronty kamienic powrócą do swojego pierwotnego wyglądu, a balkony wraz z balustradami poddawane są renowacji.

Nie odnawiamy tylko elewacji budynków, ale także zmieniamy otoczenie wokół nich. Utwardzane są podwórka, likwidowane stare nieużytki, nasadzona będzie nowa zieleń.  

Paweł Szewczyk

Miasto na termomodernizację kamienic przy ul. Sieradzkiej 26,28,30,32 i 32A pozyskało 2,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to już blisko 5 mln zł.