Od października w zajęciach UTW uczestniczyć będzie rekordowa liczba – 217 słuchaczy. Legitymacje odebrało aż 35 nowych studentów.

Obserwuj nas:

– Wszystko musimy brać na spokojnie i żeby Wam się chciało żyć i chciało chcieć – podkreślali dziś i życzyli studentom UTW zaproszeni goście.

Życie pisze różne scenariusze. Dlatego chwilą zadumy słuchacze wspomnieli tych, których nie ma już z nimi.

Wśród nich są dwie bardzo ważne osoby dla społeczności zduńskowolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Nie tak dawno odeszła Pani Henia Sosnowska, która swoim pięknym głosem i śpiewem uświetniała wiele uroczystości. Brakło również Pani Steni Idziak, która związana była ze zduńskowolskim Uniwersytetem od samego początku. Była jedną z jego inicjatorek i założycielek.

W uroczystym rozpoczęciu nowego roku akademickiego udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich, dyrektorzy zduńskowolskich instytucji kultury, przyjaciele z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku, Sieradzu i w Pabianicach, kadra naukowa, instruktorzy oraz zarząd i słuchacze UTW.

Wykład inauguracyjny ,,Fake news, czyli jak nie dać się ogłupić mediom” wygłosił uwielbiany przez studentów dr Adam Gogacz.

Wydarzenie uświetnił koncert sekcji wokalnej UTW pod kierownictwem Zbigniewa Godlewskiego. Solowe występy zaprezentowali: Maria Dierżawska i Henryk Miśkiewicz. Odtworzyliśmy także występ zmarłej niedawno zduńskowolskiej artystki, Henryki Sosnowskiej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli powstał w 2007 roku. Od 2009 r. Od roku akademickiego 2009/2010 Uniwersytet Trzeciego Wieku działa przy Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli i prowadzony jest przy udziale Urzędu Miasta Zduńska Wola. Działa we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Zduńskiej Woli oraz innymi instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami, z którymi wspólnie realizuje projekty na rzecz swoich słuchaczy. Podstawową formą działalności są wykłady, które prowadzi kadra dydaktyczna uczelni, z takich dziedzin, jak: sztuka, historia, literatura, psychologia, filozofia, językoznawstwo, sprawy społeczne, czy prawo na co dzień. Studenci rozwijają swoje pasje również w wielu sekcjach zainteresowań. Uczęszczają do sekcji: informatycznej, fotograficznej, tanecznej, wokalnej, manualno-artystycznej, plastycznej, brydżowej i filmowej.

Stanisław Czernik, prezes zduńskowolskiego UTW

Co oferuje Uniwerystet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli

Słuchacze korzystają z zajęć rehabiltacyjno-ruchowych, z basenu, z nordic-walking. Uczą się języka angielskiego i włoskiego. Uczęszczają na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Biorą udział w spacerach z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Spotykają się, integrują, wyjeżdżają. Nowością w tym roku będzie lektorat języka hiszpańskiego, a w planach jest także utworzenie sekcji turystyczno-krajoznawczej.

Obecnie w skład Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli wchodzą: Stanisław Czernik – prezes, Teresa Janczyk – pierwszy wiceprezes, Anna Michalska – drugi wiceprezes, Jadwiga Guć – sekretarz oraz Irena Wojtkowska – skarbnik

Uroczystość poprowadził Paweł Perdek, dyrektor MDK.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: