13.09.2022

Tegoroczna edycja poświęcona będzie odnawialnym źródłom energii – ich zastosowaniu i wykorzystaniu.

16 września (piątek) w Wojsławicach odbędzie się kolejna edycja wydarzenia skierowanego nie tylko do przedsiębiorców, ale również przedstawicieli polityki, biznesu, samorządowców, instytucji oraz osób indywidualnych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

W programie wykłady, prezentacje, a także wizyty studyjne. Swoją wiedzą podzielą się m.in. partnerzy marki Pompa z Fotowoltaiką: Pur-Home, Premium Energia, jak również eksperci w pozyskiwaniu dotacji oraz przedstawiciel WFOŚiGW.

Będzie to doskonała okazja, by poznać najnowsze trendy odnawialnych źródeł energii.

16 września Starostwo zaprasza Mieszkańców Powiatu Zduńskowolskiego do udziału w Forum, podczas którego eksperci opowiedzą m.in. o możliwościach, rozwiązaniach, bezpieczeństwie i finansowaniu inwestycji w odnawialne źródła energii.

Tematyka VI Forum Gospodarczego związana jest bezpośrednio z kwestiami ochrony środowiska, energii konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, a także społeczną odpowiedzialnością biznesu. Sesje panelowe zostały starannie zaplanowane dla odbiorców zainteresowanych konkretnym tematem. Umożliwią wymianę poglądów i doświadczeń.

VI Regionalne Forum Gospodarcze: 16 września (piątek), godz. 09:45, Zespół Szkół CKU, Wojsławice 118

Szczegółowe informacje: Wydział Spraw Społecznych, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, ul. Getta Żydowskiego 4a, tel. 43 672 29 52