28.08.2022

Rozpoczęła się przebudowa oświetlenia ulicznego na Placu Wolności i ulicy Łaskiej.

Do końca roku z krajobrazu centrum miasta mają zniknąć wiszące na słupach przewody, a LEDy znów zastąpią stare, sodowe oprawy.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Elektrycy zlikwidują stare, mosiężne słupy oświetleniowe z wyeksploatowanymi i energochłonnymi oprawami sodowymi.

W północnej części Placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego zainstalujemy dwadzieścia siedem nowych ulicznych latarni. Inwestycje realizujemy w porozumieniu z Polską Grupa Energetyczną, która likwiduje starą linię energetyczną i poprowadzi przewody pod ziemią. Następnie my zamontujemy nowe, stylowe uliczne latarnie.

wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk

Modernizację miejskiego oświetlenia wykonuje firma Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Paweł Ratajczyk z Burzenina, która na wykonanie remontu oświetlenia centrum miasta ma czas do końca roku.

Zduńską Wolę oświetla już niemal trzy tysiące energooszczędnych świetlówek. To największa od lat modernizacją ulicznych latarni w naszym mieście. Przestarzałe i awaryjne oprawy zostały zastąpione przez nowoczesne lampy LED. Na naprawę oświetlenia dróg urząd pozyskał 2,6 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu SOWA.