28.08.2022

Rozpoczęła się przebudowa oświetlenia ulicznego na Placu Wolności i ulicy Łaskiej.

Do końca roku z krajobrazu centrum miasta mają zniknąć wiszące na słupach przewody, a LEDy znów zastąpią stare, sodowe oprawy.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Elektrycy zlikwidują stare, mosiężne słupy oświetleniowe z wyeksploatowanymi i energochłonnymi oprawami sodowymi.

W północnej części Placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego zainstalujemy dwadzieścia siedem nowych ulicznych latarni. Inwestycje realizujemy w porozumieniu z Polską Grupa Energetyczną, która likwiduje starą linię energetyczną i poprowadzi przewody pod ziemią. Następnie my zamontujemy nowe, stylowe uliczne latarnie.

wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk

Modernizację miejskiego oświetlenia wykonuje firma Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Paweł Ratajczyk z Burzenina, która na wykonanie remontu oświetlenia centrum miasta ma czas do końca roku.

Zduńską Wolę oświetla już niemal trzy tysiące energooszczędnych świetlówek. To największa od lat modernizacją ulicznych latarni w naszym mieście. Przestarzałe i awaryjne oprawy zostały zastąpione przez nowoczesne lampy LED. Na naprawę oświetlenia dróg urząd pozyskał 2,6 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu SOWA.