02.12.2022

Nowe latarnie stanęły na Placu Wolności i ulicy Łaskiej.

Z krajobrazu centrum miasta zniknęły wiszące na słupach przewody. Inwestycja zrealizowana została wspólnie z Polską Grupą Energetyczną.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Elektrycy zlikwidowali stare, betonowe słupy oświetleniowe z wyeksploatowanymi oprawami, które pobierały mnóstwo energii elektrycznej. W północnej części Placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego zainstalowali dwadzieścia siedem energooszczędnych ulicznych latarni. Elektryczne przewody zniknęły wraz z betonowymi słupami.

Energooszczędne oświetlenie zamontowaliśmy razem z Polską Grupą Energetyczną, która zlikwidowała rzucające się w oczy przewody niskiego napięcia i poprowadziła je pod ziemią. My postawiliśmy nowe, stylowe latarnie

wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk

Wymianę ulicznego oświetlenia zrealizowała firma Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Paweł Ratajczyk z Burzenina. Koszt inwestycji to ponad 600 tys.zł.

Miasto od kilku lat inwestuje w energooszczędne oświetlenie. Zduńską Wolę oświetla już niemal trzy tysiące LEDowych lamp. Na największą w historii wymianę ulicznego oświetlenie dróg urząd pozyskał 2,6 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu SOWA.  Dzięki wymianie zużycie prądu na oświetlenie spadło o 70%.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok