Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch potrąceń pieszych, do których doszło w Zduńskiej Woli. W obu przypadkach, piesi byli na oznakowanym przejściu i mieli pierwszeństwo. W wyniku obrażeń, zostali przetransportowani do szpitali.

Obserwuj nas:

Do obu potrąceń doszło w piątek, 31 marca 2023 roku. Pierwsze miało miejsce o godzinie 7:40 na ulicy Szkolnej. 87-letni zduńskowolanin, kierujący samochodem marki Opel, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował ostrożności i potrącił 69-letnią mieszkankę Zduńskiej Woli. Piesza z ogólnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Pabianicach.

Tego samego dnia, o godzinie 15:00, na ulicy Łódzkiej, kierujący samochodem marki Iveco, 46-letni zduńskowolanin, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 36-letniego zduńskowolanina. Pieszy przetransportowany do szpitala w Sieradzu.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Okoliczności wyjaśniają śledczy ze zduńskowolskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli.

W czerwcu 2021 roku zaczęły obowiązywać w Polsce nowe przepisy drogowe, dotyczące między innymi pierwszeństwa pieszych na pasach. Kierowcy muszą zwracać większą uwagę podczas zbliżania się do przejść dla pieszych oraz zatrzymywać się, jeśli któryś z pieszych zechce je pokonać. Pieszy dochodząc do przejścia dla pieszych ma obowiązek upewnić się, czy nie nadjeżdża żaden pojazd, i zachować ostrożność. Nie wolno pieszemu wtargnąć na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd, bo kierujący może nie zahamować odpowiednio wcześnie i dojdzie do wypadku.

Nikt z nas nie jest nieśmiertelny, dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu. Nie przeceniajmy swoich umiejętności, a za kierownicę wsiadajmy zawsze wypoczęci i skoncentrowani. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Przypominamy: wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: