W wojewódzkich eliminacjach do XXVII ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych – „Patrol Roku” najlepszy okazał się duet funkcjonariuszy reprezentujących KPP w Zduńskiej Woli. Sierżant sztabowy Tomasz Bogus i posterunkowy Bartłomiej Mazurek byli bezkonkurencyjni.

Obserwuj nas:

Policjanci z województwa łódzkiego zakończyli rywalizację o tytuł najlepszego patrolu prewencji. W eliminacjach wojewódzkich wzięli udział funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną. 46 policjantów, w dwuosobowych patrolach, musiało pokonać jak najszybciej tor przeszkód, wykazać się celnością na strzelnicy, napisać test wiedzy z zakresu między innymi prawa karnego, przepisów resortowych oraz wykazać się umiejętnościami podczas stosowania technik obezwładniania osób i przeprowadzania interwencji policyjnych.

Po kilku dniach rywalizacji, najlepszymi funkcjonariuszami służby patrolowo-interwencyjnej okazali się policjanci ze zduńskowolskiej komendy. Sierżant sztabowy Tomasz Bogus i posterunkowy Bartłomiej Mazurek byli bezkonkurencyjni. Na drugim miejscu uplasowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników i nagrodzenia laureatów, które odbyło się w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, zduńskowolskim policjantom towarzyszył Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli – mł. insp. Robert Krawczyk, który pogratulował „swoim” funkcjonariuszom oraz pozostałym uczestnikom zawodów.

Po wakacyjnej przerwie, dwa najlepsze patrole wezmą udział w XXVII ogólnopolskich zawodach policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych – „Patrol Roku”, które odbędą się w dniach 13 – 15 września w Szkole Policji w Słupsku.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: