Fotografie znanego, cenionego i wielokrotnie nagradzanego Ryszarda Sierocińskiego, przedstawiające Czas w różnym ujęciu można już oglądać w foyer w Ratuszu.

Obserwuj nas:

Ryszard Sierociński to zawodowy fotografik z certyfikatem Ministerstwa Kultury (1988 r.). Wieloletni prezes Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego, w 1987 r. wybrany do Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych w Warszawie. Uczestnik licznych plenerów i wystaw fotograficznych. Od roku 1991 prowadzi znaną firmę wydawniczą Prof-Art. Zilustrował zdjęciami blisko 100 wydawnictw drukowanych, w tym wiele albumów oraz ponad 2 tysiące wydawnictw reklamowych. W latach 2000-2021 wydał komercyjnie 11 autorskich albumów fotograficznych. Albumy te wielokrotnie nagradzano, m. in. Złotym Ekslibrisem – nagrodą Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi za najlepsze wydawnictwo albumowe o województwie łódzkim.

W dorobku zawodowym Ryszarda Sierocińskiego znajdują się projekty fotograficzne realizowane w Meksyku, oraz Peru i Boliwii. Prace projektowe związane były z kampanią reklamową firm z branży architektoniczno-budowlanej, a także wydawniczej.

Zająłem się tematem różnego myślenia o czasie, który jest czymś subiektywnym i wymyka się definicjom. Przyjrzałem się pojęciu czasu z różnych perspektyw i dokonałem próby interpretacji czasu z punktu widzenia historycznego, egzystencjalnego, technicznego, filozoficznego i metafizycznego.

Ryszard Sierociński

Fotografie oglądać można do 16 października w foyer na I piętrze zduńskowolskiego Ratusza.

Zdjęcia z wernisażu wystawy fotografii Ryszarda Sierocińskiego pt. „Czas”, który odbył się 22 września 2023r obejrzeć możecie poniżej.

fot. Marek Musiała

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: