W piątek, 9 lutego, w foyer zduńskowolskiego ratusza odbył się wernisaż wystawy fotografii Jakuba Kowalczyka. Wystawę można oglądać do 3 marca.

Obserwuj nas:

Swoje pierwsze kroki z fotografią stawiał będąc w gimnazjum, gdy po raz pierwszy sięgnął po aparat cyfrowy pożyczony od rodziców. Jest samoukiem, który poza techniką cyfrową interesuje się również robieniem zdjęć aparatem analogowym.

,,Pierwszą podróż” Jakuba Kowalczyka

Gdy tylko opanowałem podstawy fotografii, szczególnie zainteresowało mnie robienie portretów. Często zdarzało mi się zabierać znajomych na sesje zdjęciowe, żeby się podszkolić. Po paru latach poczułem, że potrzebuję poszukać głębiej tego, co chcę tworzyć.

Jakub Kowalczyk

Odpowiedź na to pytanie poznał w trakcie wycieczki samochodowej po Rumunii, gdzie przyglądał się życiu zarówno w Karpatach, jak i nad Morzem Czarnym. Właśnie wtedy jego uwaga przesunęła się w kierunku fotografii podróżniczej, z naciskiem skierowanym na naturę, ludzi, zwierzęta i światło.

Wernisaż wystawy fotografii Jakuba Kowalczyka pt. „Pierwsza podróż” można oglądać w foyer MDK Ratusz na I piętrze do 3 marca 2024 roku.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: