Maciej Leśniewicz, Faustyna Urbaniak i Wiktor Matusiak. Fotografie tych trzech młodych artystów można już oglądać w Kawiarni Literackiej.

Maciej Leśniewicz to zduńskowolski fotograf, dziewiętnastolatek, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli na kierunku technik reklamy.

Swoją fotograficzną pasję rozpoczął w 2017 roku, robiąc swoje pierwsze zdjęcie krajobrazowe. W 2022 roku otrzymał wyróżnienie w II Konkursie Fotograficznym „Szlakami Powiatu Zduńskowolskiego”.

W 2023 roku brał udział jako fotograf w obchodach 145-lecia OSP w Zduńskiej Woli. W tym samym roku wykonał zdjęcia związane ze zduńskowolskim OSP, które ukażą się w książce w przyszłym roku. Aktualnie zajmuje się fotografią okolicznościową, portretową, jak i motoryzacyjną.

Jestem fotografem, który chce w swojej pracy uchwycić widziane przeze mnie piękno w fotografowanych ludziach czy też odwiedzonych miejscach. Każdy kadr jest dla mnie ważnym wycinkiem historii, z którą mogę się podzielić. Właśnie ten ekspresyjny aspekt w fotografii sprawia, że lubię za jej pomocą eksperymentować, uczyć się nowych rzeczy i spotykać się ze wspaniałymi ludźmi.

Maciej Leśniewicz

Faustyna Urbaniak, to fotografka z pasji, młoda mieszkanka Sieradza, uczennica klasy maturalnej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli na kierunku technik reklamy.

Najbardziej kocham w swojej pasji to, że mogę odwzorowywać piękne emocje, barwy świata i cudowne chwile, właśnie w moim obiektywie. Lubię żywe kolory i mocne kontrasty. Fotografia wzbudza we mnie wewnętrzny spokój i harmonię, ale także otwiera mnie na świat i dodaje sił. Spacery z aparatem w dłoni oraz praca z modelami sprawiają mi przyjemność i szczęście.
Wystawa w Kawiarni Literackiej, to pierwszy etap w moim życiu, w którym mam okazję podzielić się z innymi swoją twórczością.

Faustyna Urbaniak

Uczennica ,,Mechanika” od ponad roku fotografuje bardziej profesjonalnie. Ma swój sprzęt i większe możliwości do rozwoju, co nie oznacza, że wcześniej w życiu nie towarzyszyła jej ta pasja. Już jako dziecko miała zabawkowy aparat i właśnie tą zabawką zrobiła swoje pierwsze ujęcia.

Dzięki szkole miała większy kontakt z fotografią np. podczas zajęć i praktyk zawodowych. Dzięki bardzo dobrej kadrze nauczycieli w technikum uwierzyła w siebie. Zobaczyła, że to, jak będzie wyglądała jej przyszłość, zależy tylko i wyłącznie od niej samej i jej pracy.

Wiktor Matusiak jest dziewiętnastoletnim fotografem. Pasjonuje się fotografią od czternastego roku życia. Uczęszcza do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli, do klasy o kierunku technik logistyk.
Swoje pierwsze zdjęcia wykonał aparatem marki Nikon za 300 zł. Aparat ten nie oferował za wiele. Jednak szybko pokazał, że fotografia to jest coś, co chce robić w życiu.

Na początku swojej drogi fotografował wszystko. Głównie skupia się jednak na fotografii motoryzacyjnej. Otwarty jest również na inne dziedziny, takie jak portrety czy krajobrazy.

Dlaczego fotografia motoryzacyjna? Od małego uwielbiałem sportowe i ekskluzywne samochody, jak również te przeciętne. Uważam, że w każdym samochodzie tkwi piękno, które można uwydatnić w pikselach. W pewnym momencie mojej drogi fotograficznej stwierdziłem czemu nie połączyć pasji do motoryzacji i pasji do fotografii. Połączyłem i to był strzał w dziesiątkę. Uwielbiam łączyć nietypowe kadry z najróżniejszymi samochodami. Jest to dla mnie niesamowite.

Wiktor Matusiak

Fotografuje dla siebie i dla innych. Od niedawna interesuje się również branżą filmową. Posiada na swoim koncie dość pokaźne portfolio na Instagramie z fotografii motoryzacyjnej, portretowej czy też okładek do albumu dla miejscowych artystów muzycznych.

Wystawa czynna będzie do 10 stycznia 2024r.

zdjęcia: Marek Musiała i Oliwia Stęsicka

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: