W sobotę, 23 marca, do Zduńskiej Woli przyjechała wiceministra klimatu i środowiska, Anita Sowińska.

Obserwuj nas:

Przedstawicielka rządu przyjechała na zaproszenie zduńskowolskiego zarządu powiatowego Nowej Lewicy. Spotkanie dotyczyło, niezakończonej według Lewicy, sprawy spalarni odpadów w Zduńskiej Woli.

W związku z tymczasowym zablokowaniem jej ostatnią decyzją prezydenta oraz uchwałą rady miasta z 21 marca – spółka Remondis i należąca do niej zduńskowolska elektrociepłownia będą się odwoływać w Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

Wiceministra, zapytana o możliwe zakończenie sprawy spalarni odparła, że jest to postępowanie administracyjne i ciężko jest teraz przewidzieć jego przebieg. Obiecała przyjrzeć się sprawie i wystąpiła z apelem do samorządu o uporządkowanie sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, która to, zaniedbana, spowodowała obecne zamieszanie.

Na pytanie o inne rozwiązania, w które można inwestować zamiast spalarni śmieci, opowiedziała o dwóch – pierwsze to nowoczesne sortownie śmieci, aby więcej odpadów było poddawane recyklingowi, natomiast drugie to inwestycje w edukacje i programy powodujące zmniejszenie ogólnej ilości produkowanych odpadów, które to w konsekwencji tworzą problem ze składowiskami śmieci.

W najbliższych wyborach samorządowych z Lewicy kandydują do rady miasta: Maria Dzieran, Maciej Piekarski, Dariusz Wasilewski i Wojciech Klauziński. Do rady powiatu kandydują: Kinga Borkiewicz i Henryk Leśniczak. O kandydatach Lewicy do sejmiku wojewódzkiego pisaliśmy tutaj.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: