Komunikat sanepidu skierowany do odbiorców wody wodociągu publicznego Paprotnia miejscowości: Paprotnia, Holendry, Marżynek, Młodawin Dolny, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Rojków, Swędzieniejewice, Wygiełzów.

Obserwuj nas:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, że w próbce wody pobranej w dniu 09.10.2023r. w ramach kontroli urzędowej ze stacji uzdatniania wody w Paprotni stwierdzono obecność ogólnej liczba mikroorganizmów w 220C >300 jtk /1ml przy zalecanej nie przekraczającej 100 jtk/1 ml. Ponadto w jednym punkcie monitoringowym na sieci stwierdzono obecność ogólnej liczba mikroorganizmów w 220C >300 jtk /1ml przy zalecanej nie przekraczającej 200 jtk/1 ml.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Uwaga: wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: