Po ponad trzech tygodniach mieszkańcy Paprotni i okolicznych miejscowości mogą znów bez obaw korzystać z wody wodociągowej.

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli
i bądź z nimi na bieżąco przez kanał na WhatsApp!

Po komunikacie wydanym przez zduńskowolski sanepid 12 października, mieszkańcy Paprotni oraz okolicznych miejscowości (Holendry, Marżynek, Młodawin Dolny, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Rojków, Swędzieniejewice, Wygiełzów) byli mocno zaniepokojeni czasem, w jakim postępowały prace naprawcze.

Zdążyliśmy się bowiem przyzwyczaić, że tego typu awarie są naprawiane w ciągu maksymalnie kilku dni. Tu jednak było nieco inaczej, a prace naprawcze trwały kilka tygodni.

Mieszkańców niepokoił fakt, że na tą sytuację nałożyła się zmiana dzierżawcy wodociągów w gminie Zapolice. Od 1 listopada 2023 roku nowy dzierżawca, firma EL-BUD Wlaźlak Paweł z Radomska, zastąpiła w tej roli poprzednią spółkę – JAN-POL ze Zduńskiej Woli.

Prace naprawcze prowadzone przez poprzednie przedsiębiorstwo trwały przez cały październik, ale dopiero próbki pobrane po zmianie dzierżawcy (dokładnie 2 listopada) pozwoliły stacji sanitarnej na wydanie stosownego komunikatu.

W poniedziałek, 6 listopada, na stronie zduńskowolskiego sanepidu pojawił się nowy komunikat, w którym przeczytać można, że woda w wodociągu Paprotnia jest już zdatna do spożycia. Mieszkańcy mogą zatem odetchnąć z ulgą i wrócić do korzystania z wodociągu w normalny sposób.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp