Po ponad trzech tygodniach mieszkańcy Paprotni i okolicznych miejscowości mogą znów bez obaw korzystać z wody wodociągowej.

Obserwuj nas:

Po komunikacie wydanym przez zduńskowolski sanepid 12 października, mieszkańcy Paprotni oraz okolicznych miejscowości (Holendry, Marżynek, Młodawin Dolny, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Rojków, Swędzieniejewice, Wygiełzów) byli mocno zaniepokojeni czasem, w jakim postępowały prace naprawcze.

Zdążyliśmy się bowiem przyzwyczaić, że tego typu awarie są naprawiane w ciągu maksymalnie kilku dni. Tu jednak było nieco inaczej, a prace naprawcze trwały kilka tygodni.

Mieszkańców niepokoił fakt, że na tą sytuację nałożyła się zmiana dzierżawcy wodociągów w gminie Zapolice. Od 1 listopada 2023 roku nowy dzierżawca, firma EL-BUD Wlaźlak Paweł z Radomska, zastąpiła w tej roli poprzednią spółkę – JAN-POL ze Zduńskiej Woli.

Prace naprawcze prowadzone przez poprzednie przedsiębiorstwo trwały przez cały październik, ale dopiero próbki pobrane po zmianie dzierżawcy (dokładnie 2 listopada) pozwoliły stacji sanitarnej na wydanie stosownego komunikatu.

W poniedziałek, 6 listopada, na stronie zduńskowolskiego sanepidu pojawił się nowy komunikat, w którym przeczytać można, że woda w wodociągu Paprotnia jest już zdatna do spożycia. Mieszkańcy mogą zatem odetchnąć z ulgą i wrócić do korzystania z wodociągu w normalny sposób.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: