07.02.2023

Kierujący samochodem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i potrącił idące chodnikiem dwie nastolatki.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Okazało się, że 38-letni sieradzanin nie miał uprawnień do kierowania, a dodatkowo samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego.

3 lutego, o godzinie 17:00 w Wojsławicach, 38-letni sieradzanin jadący samochodem marki Mazda w kierunku Zduńskiej Woli, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na wyniesionym przejściu dla pieszych nie zapanował nad samochodem. Wpadł w poślizg i wjechał na chodnik. Uszkodził słup ze znakiem „Koniec obszaru zabudowanego” i skrzynkę elektryczną. Potrącił też dwie 17-latki, mieszkanki Wojsławic. Dziewczyny z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitali w Sieradzu i Łodzi. Po obserwacji wróciły do domów.

Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego, w związku z tym został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień wysyłany jest zawsze do sądu wniosek o ukaranie. Sąd w takiej sytuacji obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat i może orzec karę grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok