W niedzielę, 28 stycznia, na ulicach Zduńskiej Woli spotkać można było wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Ale nie tylko w ten sposób można było wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Obserwuj nas:

Od samego poranka, finał WOŚP dostarczał emocji w wielu częściach Zduńskiej Woli. Poza wolontariuszami z puszkami, wędrującymi ulicami miasta, wydarzenia towarzyszące odbywały się m.in. w ratuszu oraz na terenie wokół niego, w hufcu ZHP przy Złotnickiego oraz na terenie PCKSiR przy Dolnej.

Orkiestra gra w duchu zdrowia, w związku z tym duża część atrakcji była utrzymana w podobnej tematyce. Były turnieje sportowe, pokazy ratowników, bieg wokół Kępiny czy zbiórka krwi albo możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość zwiedzania uruchomionego niedawno Portu Multimodalnego w Karsznicach, do którego można było dojechać nowymi, elektrycznymi autobusami zduńskowolskiego MPK.

Tradycyjnie, finał zakończył się Światełkiem Do Nieba z boiska przy Dolnej.

W 2024 roku WOŚP gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Fundacja zamierza zakupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na urządzania do:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: