Zduńska Wola gra z WOŚP! W tym roku, nie tylko podczas finału, mieszkańcy będą mogli wesprzeć kolejny szczytny cel podczas wielu wydarzeń towarzyszących.

Obserwuj nas:

Już w sobotę, 27 stycznia, w ratuszu rozpoczyna się orkiestrowe szaleństwo. Za cegiełkę do puszki, bawić się będzie można na koncertach w sali kameralnej. Zagrają:
18.00 – Leśne Ludki
19.00 – Brudne Dzieci Sida
20.00 – Reckless Band
Między koncertami przewidziane są licytacje na rzecz orkiestry.

Także w sobotę, w ReLoad Cafe odbędzie się Drum and Bass Party.

W niedzielę, 28 stycznia, tradycyjnie w miasto wyruszą wolontariusze. Do puszek oznaczonych czerwonym serduszkiem będą zbierać w godzinach 08:00-20:00.

W ratuszu najmłodsi będą mogli pobawić się w kąciku animacyjnym: będą gry i zabawy ruchowe i kreatywno-plastyczne. Początek o godzinie 10:00, w sali Klubu Seniora na parterze w MDK Ratusz.

Ci, którzy mogą i chcą pomagać nie tylko wrzucając pieniądze do puszek, będą mogli oddać krew w centrum krwiodawstwa przy Dąbrowskiego oraz zarejestrować się jako dawcy szpiku w siedzibie Hufca przy Złotnickiego. Bardziej aktywni będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, w zawodach strzeleckich lub turnieju squasha. A to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji!

Samych wolontariuszy zaprasza Kawiarnia Literacka na gorącą kawę i herbatę, już od 10.30. Podobnie Inkubator Inicjatyw Społecznych przy Łaskiej 38, w godzinach 10:00-16:00.

Tradycyjne Światełko Do Nieba odbędzie się o 20:00 na terenie PCKSiR przy Dolnej.

Zwiedzaj Port Multimodalny

W trakcie niedzielnego finału WOŚP, PKP Cargo Terminale dla mieszkańców otwiera szeroko drzwi swojego nowoczesnego portu przeładunkowego. To doskonała okazja, by zgłębić tajniki logistyki i dowiedzieć się, jak funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych terminali w regionie. Zwiedzanie z przewodnikiem obejmie obszary przeładunkowe, innowacyjne technologie oraz pozwoli na zadawanie pytań doświadczonym pracownikom, którzy opowiedzą o codziennej pracy w nowym porcie. Zapraszamy w niedzielę, 28 stycznia, w godz. 12:00-15:30.

Na zwiedzających czekać będzie ciepły poczęstunek. Wszystko to w zamian za datki wrzucone do puszek wolontariuszy WOŚP.

MPK również dołożyło starań, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym dla mieszkańców. Miejski przewoźnik w niedzielę uruchomi specjalne bezpłatne kursy, które przywiozą zduńskowolan do portu oraz zabiorą z powrotem. Będzie to doskonała okazja, aby nie tylko odkryć tajemnice nowego portu, ale również przetestować nowe, elektryczne pojazdy z floty MPK. Bezpłatny autobus będzie kursował trasą linii nr 5 z dworca PKP przez plac Wolności i ulicą Łaską oraz Karsznicką oraz będzie specjalnie oznaczony. Zatrzymywać się będzie na wszystkich przystankach.

Godziny odjazdów z Dworca PKP:

  • 11:30 w Karsznicach na 12:00,
  • 13:00 w Karsznicach na 13:30,
  • 14:30 w Karsznicach na 15:00.

Godziny odjazdu z portu przeładunkowego:

  • 12:30 – w Zduńskiej Woli 13:00
  • 14:00 – w Zduńskiej Woli 14:30
  • 15:30 – w Zduńskiej Woli 16:00.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: