MDK podsumował spotkanie na dworcu kolejowym dotyczące pomysłów na zagospodarowanie tej przestrzeni, które odbyło się na początku marca.

Obserwuj nas:

Projekt, nazwany ,,Wszystko po kolei”, zakłada współtworzenie przestrzeni odrestaurowanego dworca razem z mieszkańcami.

Co zgłosili mieszkańcy?

Najczęściej zgłaszane są na dworcu działania kulturalne:. wystawy, galerie sztuki, promocje lokalnych artystów i twórców oraz osób związanych ze Zduńską Wolą czy zasłużonych dla naszego miasta. Spotkania z ciekawymi ludźmi, minikoncerty czy zajęcia dla dzieci lub osób starszych.

Oczywiście pojawiły się osoby, które chciałaby w tym miejscu rzeczy bardziej kojarzących się z dworcem, niż MDK: punktu gastronomicznego, kasy biletowej, punktu informacyjnego czy sklepiku z pamiątkami.

Jednym z pomysłów wyłamujących się spoza tego kanonu, a który pojawił się podczas spotkania open space, jest przeniesienie na dworzec siedziby Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli. Pojawił się też wątek multimedialnej tablicy z aktualnymi ofertami pracy i promocją lokalnych produktów i firm.

Z innych pomysłów MDK wymienił jeszcze:
– gablota poświęcona skansenowi lokomotyw / promocja i spotkania z kolejarzami
– kącik do wymiany książek dla podróżnych
– neonowy napis Zduńska Wola
– Zduńska Wola Miasto urodzin Maksymiliana Marii Kolbego
– postój Taxi i rozkład jazdy MPK
– monitor do malowania palcami
– happeningi zachęcające do sportu
– huśtawka, ścianka wspinaczkowa/siłownia plenerowa, minipark

Teraz pomysły zostaną poddane analizie. Spora część z nich wykracza niestety poza możliwości i kompetencje miejskiego domu kultury. Na efekty projektu pozostaje nam jeszcze poczekać – ale na pewno będziemy o nich informować.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: