Trzy wagony wypełnione kruszywem wykoleiły się dziś nad ranem. Na miejscu policjanci wykonują czynności w celu ustalenia przyczyny zdarzenia.

Obserwuj nas:

Dyżurny zduńskowolskiej komendy został poinformowany przez pracownika kolei, że na torach przy ulicy Karsznickiej (nastawnia kolejowa Karsznice – 167,1km linii kolejowej nr 151) wykoleił się pociąg. Przewróciły się trzy ostatnie wagony pociągu towarowego relacji Libiąż-Brzezie. Pociąg składał się z dwóch lokomotyw oraz 57 wagonów wypełnionych kruszywem.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali zawartość alkoholu w organizmie maszynisty, który był trzeźwy. W wyniku zdarzenia nikt nie został też poszkodowany. Zadysponowano też dwa zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli, której działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Trwają czynności komisji do spraw wypadków kolejowych, by ustalić przyczyny zdarzenia.

Ruch pociągów towarowych jest wstrzymany do czasu zakończenia czynności oględzinowych. Sytuacja nie ma wpływu na ruch pociągów osobowych. Zniszczeniu uległa infrastruktura kolejowa, której naprawa jest niezbędna do przywrócenia płynności w ruchu pociągów towarowych.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: