Malarstwo zbliżone do impresjonizmu, z akcentami realizmu. MDK w ratuszu zaprasza do oglądania bogatej wystawy prac Bogdana Galewskiego.

Obserwuj nas:

Bogdan Galewski urodził się w Zduńskiej Woli. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 4 ,,w parku”, a potem do Technikum Mechanicznego przy ul. Zielonej. Zainteresowanie malarstwem przejawiał od zawsze. Pierwsze wystawy swoich prac prezentował już w czasach studenckich, w akademiku.

Po ukończeniu Akademii Rolniczej w Poznaniu rozpoczął pracę w przedsiębiorstwach rolnych, a w latach 90. został nauczycielem i dyrektorem szkoły. Do swojej malarskiej pasji powrócił na emeryturze. W ciągu ostatnich kilku lat namalował kilka cykli obrazów, które prezentowane były na wystawach: „Śladami Moneta i Van Gogha”, „ONE”, „Tamte dziewczyny”, „Kobiety, konie, wilki”. Ostatnie wernisaże ,,Ponad granicami” wystawiono w budynkach Komisji Europejskiej, a także w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli. Prace artysty znaleźć można w salonach Warszawy, Berlina, Frankfurtu nad Menem, Hydarabadu w Indiach, Baton Rouge USA oraz w Kaźmierzu Wielkopolskim, gdzie artysta mieszka.

Maluję w technice zbliżonej do impresjonizmu, z akcentami realizmu. Obrazy nierzadko inspirowane są przez wielkich polskich i zagranicznych postimpresjonistów, choć nie są ich kopiami.

Bogdan Galewski

Wernisaż wystawy malarstwa Bogdana Galewskiego pt. „Kobiety świata i inne” odbył się 27 kwietnia, z którego relację fotograficzną można obejrzeć poniżej. Wydarzeniu towarzyszył występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli: Natalii Chmyłko oraz Hanny Józefowicz.

Artysta w krótkim wystąpieniu opowiedział o swoich wspomnieniach związanych ze Zduńską Wolą. Podziękował wszystkim przybyłym gościom, rodzinie i znajomym – szczególne podziękowania skierował w stronę swojej przyjaciółki, Haliny Markiewicz, która pomogła mu zrealizować wystawę.

Wystawę zwiedzać można do 20 maja.

Miło nam też poinformować, że obrazy Bogdana Galewskiego oglądać można także w Wirtualnej Galerii Sztuki Zduńskowolskiej na stronie mojazdunskawola.pl.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: