Są najlepszą parą poniżej 21 lat w tańcach latynoamerykańskich. Zduńskowolanin Antek Krajewski z łodzianką Zosią Załęcką właśnie stanęli na najwyższym podium międzynarodowego turnieju w Hradec Kralowe w Czechach.

Obserwuj nas:

Zduńskowolanin Antek Krajewski z partnerką Zosią Załęcką zdobyli złoty medal na zawodach World Dance Sport Federation w Hradec Kralowe w Czechach w kategorii U21 Latin. Impreza była rozgrywana 27 sierpnia. Do finału turnieju zakwalifikowało się siedem par tanecznych.

Antek Krajewski i Zosia Załęcka pokonali konkurencję między innymi z Czech, Litwy i Ukrainy. Polska, zwycięska para, uzyskała w konkurencji U21 Latin 130 punktów.

Sukces w kategorii poniżej 21 lat, to nie jedyne osiągnięcie pary, w której tańczy zduńskowolanin. Antek Krajewski z Zosią w Hradec Kralowe dzień wcześniej, 26 sierpnia, wziął udział także w zawodach World Dance Sport Federation International Open Latin w kategorii dorosłych. Nasza para znalazła się tu w finale, gdzie zajęła 7 miejsce. Także na największym turnieju na świecie w Stuttgarcie para niedawno zajęła 7 miejsce.

Antek Krajewski to wychowanek Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli.Antek Krajewski i Zosia Załęcka to wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich, którzy tańczą razem od 2020 r. Posiadają najwyższą klasę międzynarodową S w tańcach latynoamerykańskich. W 2023 roku przeszli do kategorii dorosłych tancerzy.

Fot. FB Antka Krajewskiego, MDK Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: