Czasem, żeby zobaczyć jak działa system, trzeba stać się częścią systemu. Jeden z zatrzymanych przysłał do komendanta zduńskowolskiej policji list z prośbą o premie dla zatrzymujących go funkcjonariuszy.

Obserwuj nas:

Policjanci podczas codziennej służby realizują działania, które mają zapewniać bezpieczeństwo mieszkańców. Wśród tych działań są również zatrzymania oskarżonych na podstawie listów gończych.

Na początku października policjanci wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta, który otrzymał wyrok pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania gróźb.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie list, który Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli otrzymał dwa tygodnie później. W piśmie, sam zatrzymany chwali policjantów za „bardzo profesjonalne oraz sumienne i należyte wypełnianie obowiązków”.

Dziękujemy za zrozumienie, że nasza służba polega na egzekwowaniu prawa, za naruszenie którego czekają określone sankcje. Zawsze staramy się wykonywać swoje obowiązki zgodnie z zasadami wzajemnego poszanowania, co w opisanym przypadku zakończyło się niezmiernie miłym docenieniem.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

Poniżej można przeczytać treść listu:

Wnoszę o udzielenie pochwały oraz o udzielenie dodatkowej premii pieniężnej w kwocie uznaniowej do miesięcznego wynagrodzenia na okres uznaniowy dla trojga funkcjonariuszy Policji Komendy Powiatowej w Zduńskiej Woli, którzy zatrzymali mnie dnia 05 października 2023 roku o godzinie 18.55 na skutek listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli II Wydział Karny (…).

Funkcjonariusze starszy aspirant (…), starszy aspirant (…), młodszy aspirant (…).

Wyżej wymienieni Policjanci bardzo profesjonalnie oraz sumiennie i należycie wypełniali swoje obowiązki w międzyczasie częstując mnie papierosami i wożąc mnie służbowym wozem.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku oraz pisemną odpowiedź dla mnie na adres Zakładu Karnego (…) za co z góry dziękuję.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: