30.11.2022

Zakończyła się budowa wybiegu ze strefą treningowo-rekreacyjną dla czworonogów. Inwestycja to pomysł mieszkańców.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza w sąsiedztwie pumptracku wybudowany został plac zabaw dla zwierząt. Jest to miejsce, w którym nasi czworonożni przyjaciele mogą się swobodnie wyhasać bez smyczy i kagańca.

Teren wybiegu ogrodziliśmy dla bezpieczeństwa. Zainstalowaliśmy na nim także rozmaite przeszkody dla zwierzaków, kosze na psie odchody oraz wygodne ławki.

Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej

Z inicjatywą budowy psiego placu zabaw wyszli mieszkańcy. Zgłosili oni projekt do ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Pomysł w głosowaniu zdobył 315 głosów i zajął trzecie miejsce. Inwestycje wykonała rzeszowska firma Delta Cert. Koszt budowy wybiegu to 144 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok