Od dziś, w dniach 3-15 lipca, na ulicy Kościelnej oraz Stefana Złotnickiego kierowcy spotkają się z utrudnieniami w ruchu. Z powodu trwającej inwestycji, zostanie zamknięte skrzyżowanie tych dróg.

Obserwuj nas:

Od poniedziałku, 3 lipca, do soboty, 15 lipca zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z inwestycją, jaka prowadzona jest w centrum miasta. Zamknięte będzie całkowicie skrzyżowanie ulicy Kościelnej z ul. Stefana Złotnickiego.

Taka konieczność powstała na czas prowadzonych prac w związku z „Budową drogi od ul. Stefana Złotnickiego do ul. Komisji Edukacji Narodowej”.

Przejazd ulicą Kościelną zostanie zamknięty, ale zaplanowano objazdy, które prowadzić będą ulicami Łaską, Piwną oraz Dolną.

Zarówno objazdy, jak i zamknięte skrzyżowanie będą oznakowane. Szczegółowy przebieg objazdów pokazany jest na grafice poniżej. Prosimy o zwracanie uwagi na znaki oraz zachowanie ostrożności. Jednocześnie, MPK Zduńska Wola informuje o związanych z pracami objazdami w trasach autobusów (Linia 2 oraz 6 kursować będzie zgodnie z wyznaczonym objazdem: z ul. Łaskiej – ul. Sieradzką – ul. KEN – ul . Mickiewicza do ul. Kościelnej. Dalej trasa bez zmian. Nieczynny pozostanie przystanek: Kościelna TBS).

Nowa droga w centrum miasta

Powstająca w samym sercu miasta ulica to naturalne przedłużenie ulicy Złotnickiego. Inwestycja pozwoli otworzyć nowe tereny do rozwoju centrum.

Inwestycja obejmuje wykonanie drogi o łącznej długości 1064 m, w tym wykonanie jezdni asfaltowej o szerokości pięciu metrów, ciągów pieszych i zjazdów z betonowej kostki brukowej oraz asfaltowej ścieżki rowerowej. Miejscem połączenia dwóch odcinków będzie wyniesione skrzyżowanie. W projektowanych drogach oraz ciągach pieszo-rowerowych poprowadzone zostaną sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja obejmować będzie również wykonanie sieci gazowej oraz sieci oświetlenia ulicznego.

Budowa drogi pozwoli na otwarcie terenów inwestycyjnych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej. Prace  na zlecenie Urzędu Miasta Zduńska Wola prowadzi firma Hydromak z Poręb koło Zduńskiej Woli. Termin realizacji to grudzień 2023 r.

Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.278.647,00 zł.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: