19.01.2023

Pomost dla rowerków wodnych i kajaków, remont zaniedbanego parkingu i przebudowa pętli autobusowej – miasto planuje kolejne prace wokół zielonych płuc Zduńskiej Woli.  

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Zbiornik wodny położony w sąsiedztwie Lasu Paprockiego jest jednym z ulubionych zielonych miejsc Zduńskowolan. Można tu odpocząć, pobiegać lub spotkać się z znajomymi i zorganizować piknik czy ognisko. Tętni ono życiem od bladego świtu do późnego wieczora. Spotkać można tutaj wędkarzy, biegaczy, rowerzystów i osoby spacerujące wśród w otoczeniu przyrody.

Teren wokół zbiornika jest oświetlony, a na latarniach zainstalowane są kamery.  Miasto zadbało także o rozwój infrastruktury do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych.

W ubiegłym roku wybudowaliśmy tu kolorowy plac zabaw, ścieżkę edukacyjną, siłownie plenerową oraz strefę wypoczynkową ze stołem do gry w szachy. Na tę inwestycje pozyskaliśmy ponad 900 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W planie na ten rok mamy przebudowę pętli autobusowej. Zostanie ona gruntownie przebudowa i wyposażona w przystanek komunikacji publicznej.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli

Trwają również prace nad dokumentacją projektową, która jest niezbędna do wybudowania wielofunkcyjnego pomostu. Latem mogłyby cumować do niego kajaki, co wzbogaci turystycznie Kępinę. 

Nowy parking przy ulicy Głównej

Do dyspozycji mieszkańców zostało oddanych blisko sześćdziesiąt oświetlonych miejsc postojowych oraz nowy chodnik, który prowadzi prosto do zbiornika. Wytyczono na nim także cztery miejsca dla osób z niepełnosprawności oraz dwa dla busów czy kamperów.  

Prace nad niecką dzisiejszego zbiornika wodnego na Kępinie ruszyły w 1986r (a więc blisko czterdzieści lat temu!) Ich inicjatorem był ówczesny naczelnik miasta Zduńska Wola Stefan Warulik.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok