10.01.2023

Działasz na rzecz Zduńskiej Woli i jej mieszkańców? Wypełnij ankietę. Miasto tworzy bazę organizacji pozarządowych.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Urząd przygotował ankietę, w której pyta zduńskowolskich społeczników o zakres i obszar działalności. Aktywiści mogą wskazać także ostatnio zrealizowane projekty i nakreślić problemy w prowadzeniu działalności społecznej. Wypełnienie internetowej ankiety zajmuje nie więcej niż pięć minut.

Stworzenie miejskiej bazy skutecznie pomoże zdiagnozować nam potrzeby i wskazać nowe obszary działalności. Chcemy jak najlepiej wspierać organizacje pożytku publicznego i poszerzać ofertę skierowaną do nich.

Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta

Inkubator w rękach mieszkańców

W wyremontowanej kamienicy w centrum Zduńskiej Woli powstała już przestrzeń, która przy ulicy Łaskiej 38 łączy stowarzyszenia, fundacje i grupy nieformalne. Jest to miejsce społecznej aktywności mieszkańców. Przestrzeń Inkubatora Inicjatyw Społecznych jest nieodpłatnie udostępniana dla mieszkańców.
Chcesz skorzystać z nowoczesnych sali konferencyjnych czy studia nagrań? Skontaktuj się z Miejskim Domem Kultury, tel. 723 101 003 , email: inkubator@mdk-zdunskawola.pl

Jak mogę wypełnić ankietę?

  • Elektronicznie. Wejdź na stronę internetową: https://zdunskawola.pl/ankiety/ankieta-opp22/ i wypełnij formularz.
  • Tradycyjnie. Papierowy formularz złożysz w Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego 12, w poniedziałki w godz. 7.30-17.00, wtorki-piątki w godz. 7.30-15.30.

Urząd zbiera opinie do 31 stycznia.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok