W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Przez cały czerwiec mieszkańcy będą kręcić kilometry dla Zduńskiej Woli. Nasze miasto startuje w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. W tegorocznej edycji konkursu udział weźmie czterdzieści osiem miast z całej Polski.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny startuje oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla Zduńskiej Woli i sprawdzić swoją formę przed czerwcową rywalizacją.

Miejskie rowery do wypożyczenia

W Zduńskiej Woli jest dwanaście stacji, na których znajduje się dziewięćdziesiąt sześć rowerów do wypożyczenia przez aplikację. Na co dzień bezpłatnie można skorzystać z wypożyczonego pojazdu przez 20 minut. Więcej o miejskich rowerach przeczytacie tutaj (jest też mapka ze stacjami).

W kręceniu kilometrów z pewnością pomogą mapy szlaków turystycznych. Te oficjalne znajdziecie tutaj, ale zachęcam również do zapoznania się z „nieoficjalnymi„, przygotowanymi przez mojazdunskawola.pl.

Jak dołączysz do treningu?

  • W swoim telefonie wybierz sklep z aplikacjami
  • Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta
  • Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry
  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi
    weźcie udział w zabawie!

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: