Zduńskowolska Karta Mieszkańca, Zduńskowolska Karta Seniora i Miejska Karta Rodziny od dzisiaj dostępne są w aplikacji mObywatel. Zduńska Wola jest pierwszym miastem w Polsce, którego karty miejskie zostały dodane do aplikacji.

Obserwuj nas:

Zduńskowolanie nie muszą już nosić ze sobą plastikowych, miejskich kart, które uprawniają do zniżek przygotowanych przez miasto i partnerów. Od dzisiaj dostępne są one w aplikacji mObywatel, w której znajdują się nasze cyfrowe dowody osobiste czy prawa jazdy.

Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które przeniosło swoje miejskie karty do mObywatel. To efekt pilotażu, który zrealizowaliśmy z Ministerstwem Cyfryzacji. Z naszego doświadczenia skorzystają teraz inne gminy w kraju. Konsekwentnie udowadniamy, że jesteśmy liderem innowacji wśród polskich samorządów.

Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli

Urząd stara się wykorzystywać innowacje, by podnosić jakość życia mieszkańców, usprawniać pracę czy ograniczać wydatki. – Jesteśmy otwarci na nowe technologie i ludzi, którzy je tworzą. To powoduje, że jako pierwsi w Polsce, a czasem nawet w Europie, mamy dostęp do pionierskich rozwiązań – tłumaczy Konrad Pokora.

Bardzo się cieszymy, że Zduńska Wola jako pierwsze miasto dołączyło do naszego programu lokalnych kart dla mieszkańców. Rozszerza to funkcjonalność aplikacji mObywatel, w której już niebawem pojawi się także mDowód, dzięki któremu tradycyjny portfel będzie można zostawić w domu.

Tomasz Rychter, Centralny Ośrodek Informatyki

Niezależni eksperci doceniają nowatorskie projekty tworzone i realizowane w Zduńskiej Woli. Miasto zwyciężyło w konkursach Akademia Miast Przyszłości i Innowacyjny Samorząd, w tym drugim pokonując m.in. Rzeszów, Gliwice, Jelenią Górę i Wałbrzych. Jako pierwszy samorząd w historii otrzymało też złotą nagrodę Innovation.

Aplikacja mObywatel to nowoczesna i bezpieczna aplikacja mobilna. Otwiera dostęp do cyfrowych dokumentów i usług online. Pozwala na załatwienie wielu spraw urzędy, nie wychodząc z domu. Możemy sprawdzić liczbę punków karnych czy kupić bilet na pociąg.

Już w połowie lipca dostępna będzie nowa wersja aplikacji – mObywatel 2.0 – w której nie tylko odświeżono wygląd interfejsu. Użytkownicy będą mogli skorzystać też z nowych dokumentów i usług, takich jak mDowód lub Naruszenie środowiskowe.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: