Zduńskowolscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży samochodu. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach nocnych w Zduńskiej Woli. Zatrzymany to 57-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Obserwuj nas:

Do kradzieży pojazdu doszło w nocy z 22 na 23 maja 2023 roku. 38-letni Zduńskowolanin pozostawił wieczorem samochód osobowy marki Mitsubishi przed posesją. Pojazdu nie zamknął, a w środku między siedzeniami zostawił kluczyki. Rano, 23 maja, zobaczył że jego samochód zniknął. Powiadomił o tym policję.

Zduńskowolscy funkcjonariusze, po otrzymaniu zawiadomienia, przystąpili do czynności. Ustalono, że skradziony pojazd znajduje się w miejscowości Dobra na terenie powiatu tureckiego. Dzięki współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Dobrej, kilka godzin po zgłoszeniu odnaleziono skradziony samochód.

Zatrzymano 57-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Już następnego dnia usłyszał zarzuty za kradzież nie tylko samochodu, ale również znajdujących się wewnątrz pojazdu przedmiotów, na łączną kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Podejrzany ma bogatą kartotekę, a ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach tak zwanej recydywy. Odpowie przed sądem za kradzież, za co w jego przypadku grozi kara pozbawienia wolności nawet do 7,5 roku. Odzyskany samochód wrócił do właściciela.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: