03.02.2023

„Autor” serii kradzieży wpadł podczas próby kradzieży alkoholu ze zduńskowolskiego marketu. Policja ustaliła, że to nie jego pierwszy wyskok.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Zduńskowolanin ukradł w księgarni płyty z muzyką. Gdy wyszedł z księgarni, wziął stojący nieopodal rower i pojechał do marketu w którym ukradł alkohol. Jego serię przestępstw przerwał pracownik ochrony sklepu. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

1 lutego 2023 roku, w godzinach południowych, 28-letni zduńskowolanin poszedł do księgarni na ulicy Łaskiej, skąd ukradł 8 płyt CD. Następnie ukradł niezabezpieczony rower, na który wsiadł i pojechał do marketu. Tam mężczyzna wziął z półki alkohol po czym wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar.

Pracownik ochrony zauważył złodzieja i ujął 28-latka, powiadamiając policję. Wtedy okazało się, że w plecaku oprócz skradzionego alkoholu, mężczyzna miał również skradzione w księgarni płyty CD. Ponadto okazało się, że 28-latek w tym sklepie kradł już kilkukrotnie. Łącznie ukradł alkohol na kwotę ponad tysiąca złotych.

W międzyczasie na policję zgłosiła się właścicielka roweru zgłaszając kradzież. Dyżurny przekazał od razu tę informację patrolom. Jeden z nich, który tego dnia pełnił łączoną służbę z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, zauważył w stojaku pod jednym ze sklepów opisywany przez dyżurnego rower.

Dzięki współpracy obu służb mundurowych i przeanalizowaniu zapisów monitoringu miejskiego, odtworzono całą sytuację. Tym razem łączenie patrolu Policji ze Strażą Miejską przyniosło podwójne korzyści. Rower był wcześniej oznakowany przez Straż Miejską (do czego redakcja serdecznie zachęca), dzięki temu patrol miał możliwość błyskawicznego zidentyfikowania skradzionego środka transportu.

Okazało się, że złodziej alkoholu i płyt CD to również złodziej roweru. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży na łączną kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. Odzyskany rower wrócił do właścicielki, a skradziony towar do dalszej sprzedaży. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania, będzie tłumaczył się przed sądem.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok