18.08.2022

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Podczas zbliżającej się XXII Regionalnej Wystawy Rolno-Przemysłowej nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku ulicy Piwnej. Odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu drogowego i na nim powstanie parking dla osób odwiedzających wystawę.

Starostwo Powiatowe informuje, że w związku z organizacją wystawy, w dniu 21 sierpnia 2022 roku (niedziela), w trakcie trwania wydarzenia między godziną 09:00 a godziną 18:00, na odcinku ulicy Piwnej (od skrzyżowania ul. Piwnej i ul. Kobusiewicza do ronda przy ul. Piwnej z ul. Dolną, ul. Paprocką) utworzony zostaje parking dla osób odwiedzających Wystawę.

Na czas utworzenia parkingu podczas trwania Wystawy odcinek ulicy Piwnej (od skrzyżowania ul. Piwnej i ul. Kobusiewicza do ronda przy ul. Piwnej z  ul. Dolną, ul. Paprocką) będzie czasowo wyłączony z ruchu drogowego.

Po zakończeniu wystawy, odcinek Piwnej zostanie natychmiastowo włączony do ruchu.
Poniżej mapa przedstawiająca zmiany oraz plakat samego wydarzenia.

zródło: Starostwo Powiatowe
zródło: Starostwo Powiatowe
Plakat wydarzenia. Źródło: Starostwo Powiatowe