28.10.2022

W nadchodzący długi weekend z całą pewnością należy spodziewać się zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy, jak i na drogach tranzytowych.

Taki stan rzeczy, w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, spowoduje znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Policyjna akcja „ZNICZ” rozpoczęła się dziś, 28 października, a zakończy 2 listopada 2022 roku. Mundurowi w tym czasie będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, wskazywać pobliskie parkingi, a także ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Stosujmy się do ich poleceń i wskazówek, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Zmiany w oznakowaniu dróg w okresie od 28 października 2022 r. (godz.12:00) do 3 listopada 2022 r. (godz. 9:00) w rejonach cmentarzy na terenie Powiatu Zduńskowolskiego są następujące:

Zduńska Wola

• ul. Świerkowa: obustronne ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na odcinku od ul. Łaskiej do cmentarza oraz wygrodzenie pobocza z lewej strony ul. Świerkowej, na tym samym odcinku drogi;

• ul. Bema: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”, po prawej stronie ulicy, jadąc od ul. Łaskiej, na całym odcinku drogi;

• ul. Staszica: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na wysokości cmentarza, po jego stronie; z kierunku ul. Jodłowej (posesja Swędzieniejewice nr 11) do ul. Kołłątaja oraz na ul. Poprzecznej, po stronie cmentarza od ul. Staszica do ul. Kopernika;

• ul. Cicha: ustawienie obustronnie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”;

• ul. Piwna: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” od nieruchomości Piwna 18 do ul. Złotnickiego, po obu stronach ulicy.

Szadek

• na ul. Widawskiej: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na wysokości cmentarza, po jego stronie.

Korczew

• na drodze gminnej przed cmentarzem ustawienie po stronie zachodniej znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na odcinku od skrzyżowania z droga powiatową do cmentarza oraz na drodze gminnej biegnącej wzdłuż ogrodzenia cmentarza, po stronie północnej.