28.10.2022

W nadchodzący długi weekend z całą pewnością należy spodziewać się zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy, jak i na drogach tranzytowych.

Taki stan rzeczy, w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, spowoduje znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.

Policyjna akcja „ZNICZ” rozpoczęła się dziś, 28 października, a zakończy 2 listopada 2022 roku. Mundurowi w tym czasie będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, wskazywać pobliskie parkingi, a także ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Stosujmy się do ich poleceń i wskazówek, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Zmiany w oznakowaniu dróg w okresie od 28 października 2022 r. (godz.12:00) do 3 listopada 2022 r. (godz. 9:00) w rejonach cmentarzy na terenie Powiatu Zduńskowolskiego są następujące:

Zduńska Wola

• ul. Świerkowa: obustronne ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na odcinku od ul. Łaskiej do cmentarza oraz wygrodzenie pobocza z lewej strony ul. Świerkowej, na tym samym odcinku drogi;

• ul. Bema: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”, po prawej stronie ulicy, jadąc od ul. Łaskiej, na całym odcinku drogi;

• ul. Staszica: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na wysokości cmentarza, po jego stronie; z kierunku ul. Jodłowej (posesja Swędzieniejewice nr 11) do ul. Kołłątaja oraz na ul. Poprzecznej, po stronie cmentarza od ul. Staszica do ul. Kopernika;

• ul. Cicha: ustawienie obustronnie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”;

• ul. Piwna: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” od nieruchomości Piwna 18 do ul. Złotnickiego, po obu stronach ulicy.

Szadek

• na ul. Widawskiej: ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na wysokości cmentarza, po jego stronie.

Korczew

• na drodze gminnej przed cmentarzem ustawienie po stronie zachodniej znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na odcinku od skrzyżowania z droga powiatową do cmentarza oraz na drodze gminnej biegnącej wzdłuż ogrodzenia cmentarza, po stronie północnej.