Kolejny etap przebudowy chodników, na który w tym roku przeznaczonych zostanie ponad milion złotych. Prace potrwają do końca roku.

Obserwuj nas:

Najpierw projekt, potem przebudowa chodników. W formule „zaprojektuj i wybuduj” rozstrzygnięto przetarg na odnowienie trotuarów w Zduńskiej Woli w czwartym etapie. Prace obejmą ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych miejskich chodników przy kilku ulicach.

Etap ten obejmie północną stronę ulicy Wodnej, a także ciągi piesze przy ulicy Słowiańskiej oraz część przy ulicy Wolskiej od ulicy Szadkowskiej do Słowiańskiej.

Kolejny odcinek nowego chodnika powstać ma przy ul. Długiej na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do zakładów „Wola”.

Przebudowany ma zostać także odcinek chodnika przy ul. Juliusza Sylli po stronie północnej. Przewidziano także przebudowę przejścia do ul. Henryka Wieniawskiego pomiędzy ul. Złotą 49 i 51. Nowy odcinek chodnika powstać ma także przy ul. Liliowej oraz  ul. Azaliowej na odcinku do ul. Konwaliowej.

W przetargu wybrana została oferta firmy ŻWIR-TRANS Sp. z o.o., która zaproponowała cenę 1.093.193,25 zł. Termin realizacji to pół roku od podpisania umowy z wykonawcą. W pierwszym etapie ma być przygotowana dokumentacja projektowa i uzyskane pozwolenia na wykonanie robót. Następnym etapem będzie rozbiórka starych płyt i ułożenie nowej nawierzchni chodników.

mat. UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: