Dzieją się zapowiadane zmiany w taborze zduńskowolskiego przewoźnika. Na ulice wyjechały dwa nowe elektryczne autobusy wyprodukowane przez firmę Solaris.

Obserwuj nas:

Dwa nowe elektryczne autobusy wyjechały dzisiaj na zduńskowolskie ulice. Są niskopodłogowe oraz przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Posiadają multimedialne tablice informujące o przystankach, biletomaty oraz ładowarki do telefonów czy tabletów.

Są też nieco krótsze niż poprzednie pojazdy – pomieszczą 60 pasażerów (poprzednie mają 75 miejsc). Na ich pokładzie zainstalowane są w czujniki GPS, podobnie jak w tych, które już jeżdżą po zduńskowolskich ulicach. Dzięki temu klienci MPK mogą śledzić na żywo ich lokalizację w aplikacji kiedyprzyjdzie.pl. Nadajniki z kolei są zintegrowane z ekranami informacyjnymi, które miejski przewoźnik zainstalował na przystankach Łaska/Kościuszki, Łaska/Piwna oraz Łaska/Szkolna i Placu Wolności.

Zakup dwóch nowych autobusów to nie tylko wymiana wyeksploatowanych, wysłużonych pojazdów. Elektryczne pojazdy nie wytwarzają szkodliwych substancji, co bezpośrednio przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji na zakup elektrycznych autobusów, budowę ładowarek oraz rozbudowę wiaty parkingowej w zajezdni przy ulicy Sieradzkiej pozyskało ponad 4,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Nowe autobusy elektryczne dla Zduńskiej Woli wyprodukowała firma Solaris Bus&Coach. Koszt całej inwestycji to ponad 6,2 mln zł.

Nie są to pierwsze zakupy miejskiego przewoźnika. Zduńskowolanie jeżdżą już e-busami. O ubiegłorocznych zakupach autobusów pisaliśmy tutaj.

fot. mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: